Ölümün Anayurdu Dragan Dragojlović

ISBN:

Published:

Paperback

128 pages


Description

Ölümün Anayurdu  by  Dragan Dragojlović

Ölümün Anayurdu by Dragan Dragojlović
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 128 pages | ISBN: | 8.51 Mb

Dragolovic, bir şiirinde- ama bu kadar kederle ne yapacağız biz diye sorar. Onun şiiri, Yugoslavyayı mahveden soykırımdan hareket ederek iç savaşın dehşetini yakalar. Onun, şiirlerinde yaptığı şey, Onun, neyi yaptığıdır, imajların altındakiMoreDragolovic, bir şiirinde- ama bu kadar kederle ne yapacağız biz diye sorar.

Onun şiiri, Yugoslavyayı mahveden soykırımdan hareket ederek iç savaşın dehşetini yakalar. Onun, şiirlerinde yaptığı şey, Onun, neyi yaptığıdır, imajların altındaki ürkütücü gerçeği söyleyerek umutsuzluğun ortasında insan ruhununun esnekliğini ifade etmektir. Türk bir yıldız, nasıl bir sevinç getirebilir ki bu dizedekine benzer gruplarında işaret ettiği gibi. İğrenç bir şiddet ortasında insan olarak kalabilmek için mücadele vermek, nefretin ve umutsuzluğun güçlüğü çekiciliğine direnebilmek soğukkanlı bir dürüstlüğü gerektirir- Bu şiirlerde biz, sürüklenişin olduğunu hissederiz, ama aynı zamanda, teslim olmayı reddeden şairin reddinde yaşama döneriz.

Bireysel insan ruhuna onun inatçı bir şekilde lirik taahhütüdür bu. Bu şiirler, karşılama ve derin keder olarak bombardımanların arasında kuş şakımasıdır. Bir okuyucu ona sadece minnettar olabilir. - Richard Hoffman, Gold Star Road yazarıUç noktanın bu çıkmaz lirik şiirleri, kabın ruhsal ve bilinçsel kırılmasına yönelir - savaş olan kayıp, ölümdür, sevgili olanların kaybı ve kendini sevmek, umut etmek, kimlik, toplum, söz, anayurt, varlığın fiziksel esasları - ölü, onların şimdiye kadar, var olduğu inançsızlıkta yaşamın üzerinden bakıyor mermi kovanlarının parıltı görünüşlerinde, yıldızlar, geceleyin aşağıya hendeklere gelir ve sabahleyin gökteki geri dönüş yolları ile yaramaz.

- Linda McCarriston, Little River YazarıÖdül-kazanan yazar Dragan Dragojlovic yakın zamanda Yugoslavyaya sıkıntı veren iç savaşın dehşetinde köklü şiirin zalimce ciddi br antolojisi olan Ölümün Anayurdunu sunar. Ölümün Anayurdu başlığı, onun içeriğini tam olarak tanımlayıcıdır- Bunlar, yürek karartıcı şiirler değildir. Bu şiirler, soykırımın ettiklerinden söz ettiği gibi - lakin hem de umutsuzluğun korkunç bir saldırısının ortasındaki insan ruhunun kuvvetini de ifade eder.

Stanislava Lazarevic bu şiirleri orijinal Sırpçadan şahane bir şekilde İngilizcete çevirdi, Ölümün Anayurdu, uluslararası şiir toplumuna henüz eklenen ve çok iyi karşılanan kasvetli bir şiirler toplamıdır.

Sonsuzluğun boşluğu: ben, geceleyin onun umutlarıyla oynayan bir adam olurdum, gün esnasında onun rüyalarının arkasında saklanan. Sınırlar, benim etrafımdaydı, sonsuzluk, içerdeydi. Ben şimdi, sessizim, bundan dolayı ben, yeni bir ölüm olan her menzilin, benim sonsuzluğumun boşluğunu nasıl küçülttüğüne tanıklık edemem, bir lağıma beni kovalayan, boşluğun, daha da ve daha da büyüdüğüne. - Midwest Book Review (Oregon, WI ABD)Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Ölümün Anayurdu":


my1stwebsite.eu

©2009-2015 | DMCA | Contact us